Konsultacija telefonu: 8 630 07755

 

Selenės čiužinių parduotuvė reitinguoja čiužinius įvertinant jų kokybę ir išgaunamą komfortą.

Išskiriame 6 Selenės čiužinių reitingavimo klases:

 

Išskirtinai geras

menulis selenes reitingui c menulis selenes reitingui c menulis selenes reitingui c menulis selenes reitingui c menulis selenes reitingui c menulis selenes reitingui c

Labai geras

menulis selenes reitingui c menulis selenes reitingui c menulis selenes reitingui c menulis selenes reitingui c menulis selenes reitingui c 

Geras

menulis selenes reitingui c menulis selenes reitingui c menulis selenes reitingui c menulis selenes reitingui c

Vidutinis

menulis selenes reitingui c menulis selenes reitingui c menulis selenes reitingui c

Patenkinamas

menulis selenes reitingui c menulis selenes reitingui c

Ekonominis

menulis selenes reitingui c

 

 

Čiužinių žymėjimui naudojami ženklai:


Antialerginis  Bonelinis  Daigstytas užvalkalas  Suderinama su valdomomis grotelėmis  Ortopedinės savybės  Kišeninės spyruoklės  Profiliuotas paviršius  Poliuretanas  Vartomas čiužinys  Su vilna  Viskoelastinis poliuretanas  7 anatominės zonos  Multi-pocket spyruoklės  Skalbiamas užvalkalas  Skalbiamas užvalkalas  Lateksas  Čiužinys tinka ir sunkiasvoriams

 

Dažniausiai užduodami klausimai
D.U.K


Dažniausiai užduodami klausimai apie čiužinius

 

Ar parduotuvėje čiužinius galima išbandyti, t.y., atsisėsti, atsigulti, pažiūrėti čiužinio sandarą?


Žinoma, net būtina! Prieš perkant čiužinį visada reikia jį išbandyti. Gražus čiužinio aprašymas dar negarantuoja, kad čiužinys tiks ant jo atsigulus. Didelę čiužinių asortimento dalį turime Selenės čiužinių parduotuvės ekspozicijoje. Čiužinius galėtumėte išbandyti ir palyginti. Nepamirškite, kad čiužinius bandant, reikalingi patogūs, judesių nevaržantys drabužiai.


Kiek kainuoja čiužiniai ?


Selenės čiužinių parduotuvė išsiskiria tuo, kad Jums gali pasiūlyti žemo biudžeto ir prabangių, aukščiausios klasės čiužinių (Metzeler, Tempur). Nebijokite įvardinti numatyto biudžeto, kurį galite skirti čiužinio įsigyjimui. Selenės čiužinių parduotuvės konsultantai padės išsirinkti čiužinį įvardinto biudžeto ribose.

Primename, kad norėdami įsigyti Selenės čiužinių parduotuvės prekes visada galite pasinaudoti Šiaulių banko, Ūkio banko ir Moki lizingo paslaugomis.

 

Ar man tinka visi čiužiniai?

  

Deja, kai kuriais atvejais Jūsų pasirinkimo galimybės susiaurėja. Prieš einant į parduotuvę, atkreipkite dėmesį į savo miegamosios aplinkos ypatybes. Jei Jūsų miegamajame yra drėgna, dideli temperatūros svyravimai ar lovos dugne vietoje lovų grotelių yra įdėta plokštė, patariame pagalvoti apie galimybę pakeisti lovos dugno plokštę į lovų groteles. Jei tokios galimybės neturite, ar to neleidžia lovos konstrukcija, rinktis galėtumėte iš spyruoklinių ar AirLine čiužinių. Šie čiužiniai yra tuščiaviduriai ir nereikalauja papildomos ventiliacijos drėgmei išgarinti, jei Jūsų miego aplinkoje nėra jokių nukrypimų nuo normos, galėtumėte rinktis kokį tik norite patikusį čiužinį.

 

Kam reikalingos lovų grotelės, ir kokios jos turi būti?

 

Tinkamos grotelės čiužinio tarnavimo laiką gali pailginti net 50 %!

Lovų grotelės yra reikalingos norint užtikrinti čiužinio ventiliaciją ir pailginti čiužinio tarnavimo laiką. Ortopedinės lovų grotelės gali net reguliuoti čiužinio kietumą ir gerinti komfortą. Ne visos rinkoje esančios grotelės yra tinkamos. Į ką reikėtų atkreipti dėmesį:

  • Svarbu, kad tarpai, esantys tarp grotelių juostelių, būtų ne didesni nei 3 cm (klasikinių spyruoklių čiužinius leidžiama komplektuoti su grotelėmis, kurių tarpai nėra didesni nei 6 cm). Jei tarpai bus per dideli, čiužinio branduolys gali deformuotis.
  • Juostelių paviršius turi būti labai lygus, kad nepažeistų čiužinio užvalkalo.
  • Rekomenduojame, kad grotelės būtų amortizuojančios ir zonuotos (paminkštintos pečių ir dubens zonos), nes gulint ant čiužinio tokios grotelės išsilenkia tose vietose, kur yra didesnis svoris, taip neleisdamos perspausti čiužinio.
  • Atkreipkite dėmesį į grotelių minkštumą. Jei grotelės bus per minkštos, atsigulus išlinks į kitą pusę. Grotelių juostelės atsigulus turi būti išlinkusios į viršų arba bent jau tiesios.
  • Standartinis grotelių plotis būna 80, 90, 100, 120, 140 cm o ilgis 190 arba 200 cm. Dvigulėms lovoms reikalingos dvi atskiros grotelės. Selenės čiužinių parduotuvėje galite įsigyti ir nestandartinių išmatavimų lovų groteles. 

Jei įsigysiu ortopedinį čiužinį, ar man nustos skaudėti nugarą ar sprandą?

  

Jei jaučiate skausmą juosmens, sprando, dubens ar pečių juostos srityse, nebijokite to paminėti konsultantui. Tokios sveikatos problemos gali koreguoti čiužinio pasirinkimą, tik žinoma, čiužinys negydo jau esamų problemų. Geras miego pagrindas suteikia gerą atramą stuburui, leidžia raumenims atsipalaiduoti, ko pasekoje sumažėja skausmai probleminėse vietose ir Jūs ramiau miegate.

 

Kas yra tinkamas čiužinys?

 

Čiužinių yra daug ir įvairių, žmonės taip pat yra skirtingi. Reikia skirti laiko čiužinio išsirinkimui. Neskubėkite! Jei atsigulus „ iš pirmo žvilgsnio“ čiužinys yra patogus, pabandykite čiužinį padėtyje, kurioje dažniausiai užmiegate ir atsibundate. Leiskite sau atsipalaiduoti ir jei nejaučiate jokio diskomforto atkreipkite dėmesį į Jūsų stuburo padėtį. Gulint ant nugaros stuburas turėtų išsilenkti teisinga „S“ raide, neturėtumėte jaustis nei per daug įdubęs nei stumiamas į viršų. Atsigulus ant šono stuburas turėtų būti tiesus, pakankamai įdubusios dubens ir pečių zonos.

 

Kokie yra čiužiniai?

 

Čiužiniai skirstomi į pilnavidurius ir tuščiavidurius. Pastarieji skirstomi į sujungtų spyruoklių (Bonell) ir kišeninių spyruoklių čiužinius.

Pilnaviduriai skirstomi į lateksinius, poliuretaninius ir viskoelastinius čiužinius. Čiužinių gamybos technologijos juda į priekį, todėl galime pasiūlyti čiužinius su poliuretaninėmis spyruoklėmis (Superior TDI 145, Glamour, Luxury, Delight, Pleasure, Joy).

 

Spyruokliniai čiužiniai, kokie jie ?

  

Sujungtų spyruoklių (Bonell) čiužiniai yra prasčiausiai prisitaikantys, nesuteikia tinkamos atramos stuburui, yra pakankamai patvarūs ir pigūs, todėl puikiai gali būti naudojami sodybose ar vasarnamiuose. Vis dėlto, jei renkatės spyruoklinį čiužinį, patariame rinktis iš kišeninių spyruoklių čiužinių. Spyruoklės juose yra atskiros todėl atkartoja kūno kontūrus ir neperduoda judesio miegančiam greta. Kišeninių spyruoklių čiužiniai skiriasi spyruoklių skaičiumi, daugiau spyruoklių – daugiau galimybių tiksliai atkartoti kūno kontūrus.Šiuos čiužinius renkasi tie, kurie miego metu nori mėgautis malonia vėsa, ieško čiužinio su patikima atrama stuburui ir patogiu komfortabiliu paviršiumi. Visi spyruokliniai čiužiniai puikiai kvėpuoja, todėl gali būti naudojami lovose, kurių dugnas ne grotelės, o plokštė.

 

Poliuretaniniai čiužiniai, kokie jie?

  

Čiuž. brand. Elegance MDI 105
Čiuž. brand. Elegance MDI 105

Patys populiariausi ir patogiausi šiuolaikiniai čiužiniai yra gaminami iš elastinio putų poliuretano. Elastinis putų poliuretanas, kitaip dar vadinamas HR putų poliuretanu, šaltomis putomis, vokiškai „kaltschaum“, išsiskiria savo sugebėjimu tiksliai atkartoti žmogaus kūno kontūrus, ilgaamžiškumu ir geromis ventiliacinėmis savybėmis. Čiužiniai pagaminti iš elastinio putų poliuretano, priklausomai nuo čiužinio modelio, gali būti labai minkšti, minkšti, vidutinio kietumo, kieti ir labai kieti. Svarbu žinoti, kad čiužinio kietumas priklauso ne tik nuo čiužinio putų poliuretano tankio (T-kg/m3), taipogi ir nuo kitų čiužinio branduolio kietumą reguliuojančių paties putų poliuretano sudedamųjų dalių. Optimalus šio poliuretano tankis prasideda nuo 40 kg/m3,  dažniausiai didesnio tankio čiužiniai yra labiau vertinami, nes jie gali suteikti daugiau komforto. Atkreipkite dėmesį į zoninį čiužinio branduolio segmentavimą (išpjaustymą) ir branduolio aukštį. Kokybiškas zoninis pjaustymas paverčia paprastą elastinio putų poliuretano gabalą geru ir patogiu čiužinio branduoliu, o storesnis čiužinys suteikia kūnui malonesnę ir patogesnę atramą.

  

Viskoelastiniai, čiužiniai, kokie jie?

  

Viskoelastinį putų poliuretaną išpopuliarino pasaulinį garsą turintis Tempur čiužinių gamintojas, bet Lietuvoje šis poliuretanas labiausiai žinomas dėl gausios Dormeo čiužinių reklamos. Viskoelastinis poliuretanas yra pripažintas daugelio pasaulio ortopedų ir daugelio čiužinių gamintojų. Ši medžiaga prie žmogaus kūno kontūrų prisiglaudžia labai švelniai, nieko nesuspausdama ir neužspausdama apgaubia visus odos paviršiuje esančius nelygumus. Viskoelastinis putų poliuretanas į save sugeria žmogaus kūno svorį, todėl ant čiužinio atsigulęs žmogus tarsi pakimba ore, atsipalaiduoja ir pasineria į ramų, niekieno netrikdomą miegą. Atkreipkite dėmesį į viskoelastinio putų poliuretano sluoksnio storį, svarbu žinoti, kad poros centimetrų nepakanka, kad  žmogus savo svoriu galėtų pajusti šio poliuretano išskirtinumą ir išdrįskite pasidomėti koks yra viskoelastinio putų poliuretano tankis, nes geriausi čiužiniai yra gaminami su 50 kg/m3 ir didesnio tankio vikoelastinio poliuretano putų sluoksniais.


Kas yra čiužinio zonos?


Metzeler Airline miego sistema (Airline čiuž. ir lovų grot.)
Metzeler Airline miego sistema

Čiužinio zonos yra išgaunamos paminkštinant arba pakietinant tam tikras čiužinio vietas, kurias padiktuoja žmogaus kūno anatomija. Čiužinys turėtų turėti 7 zonas: galvos <- pečių <- juosmens <- DUBENS -> juosmens -> pečių -> galvos. Kojos yra dedamos ant 3 pasikartojančių zonų.

Rekomenduojamos septynios čiužinio zonos, nes čiužinius reikia ne tik versti bet ir sukeisti galvūgalį su kojūgaliu - tai pailgina čiužinio tarnavimo laiką. Galvos zona yra kiečiausia, pečių zona - pati minkščiausia, nes pečiai turi labiausiai įdubti į čiužinį, kad stuburas galėtų išlikti kiek įmanoma tiesesnėje padėtyje. Juosmens (liemens) zona yra kieta, nes jei ji bus minkšta, stuburas miego metu sukryps, ryte atsibusite su skaudančia nugara. Dubens zona yra vidutinio kietumo, dubuo turi patogiai įslūgti į čiužinį.

Čiužiniai su 3 arba 5 zonomis neišpildo esminių šiai dienai čiužiniams keliamų reikalavimų, todėl Selenės čiužinių parduotuvėje tokiais čiužiniais neprekiaujama.


Esu alergiškas, kokį čiužinį rinktis?

 

Alergiškiems žmonėms rekomenduojama rinktis poliuretaninius, viskoelastinius ar naujos technologijos Airline čiužinius. Medžiagos, naudojamos šiems čiužiniams gaminti, yra netinkamos kauptis dulkių erkutėms.Tokių čiužinių užvalkalai turėtų turėti antialerginių ir antibakterinių savybių, skalbiami ne žemesnėje nei 60 0C temperatūroje. Taip pat, alergiškiems žmonėms rekomenduojami higieniniai užtiesalai. Jie atlieka apsauginę čiužinio funkciją, apsaugo nuo prakaito dėmių ar net nuo didesnio skysčio kiekio, neleidžia kauptis dulkėms ir skalbiasi net 95 0C temperatūroje.

   

Čiužinio ir lovos matmuo, kokį rinktis?
 

Čiužinio, lovos ir lovos grotelių standartiniai matmenys skirstomi į viengulius ir dvigulius. Vienguliai čiužiniai (80,90,100,120x190,200) skirti vaikams paaugliams ar žmonėms, kurie renkasi du viengulius čiužinius į dvigulę lovą. Vienguliai čiužiniai yra lengvesni už dvigulius, todėl juos lengviau vartyti, prižiūrėti čiužinio užvalkalą.

Dvigulius čiužinius (140,160,180x190,200) renkasi poros arba žmonės, kurie nori miegoti komfortiškai ir patogiai.

Trumpai apie kiekvieno išmatavimo privalumus:

  • (80x200, 90x200, 100x200) Skirta miegoti vienam asmeniui, lengva transportuoti, prižiūrėti namuose.
  • (120x200) Šį išmatavimą renkasi paaugliai arba vyresno amžiaus žmonės, nenorintys didelės dvigulės lovos, trokštantys miegoti patogaiu. Primename, kad dauguma išskleidžiamų sofų  taip pat yra iki 120 cm pločio, todėl tokio matmens lovoje gali miegoti ir du žmonės.
  • (140x200) Siauriausias dvigulis čiužinys ar lova, tobulai pritaikoma mažuose miegamuosiuose kambariuose.
  • (160x200) Populiariausias dvigulės lovos išmatavimas visoje Europoje. Šį matmenį renkasi žmonės, turintys standartinio dydžio miegamuosius. Jei bijote, kad čiužinys daug svers ir jį bus sunku prižiūrėti, visada galite rinktis du atskirus (80x200) čiužinius.
  • (180x200) Didžiausias ir patogiausias standartinis lovos ir čiužinio išmatavimas. Turint galimybę, visada patartume rinktis šio matmens lovą ir čiužinį.

Vaikiški čiužiniai, kokį rinktis?

 

Vaikiškų čiužinių rinkoje vis dar vyrauja kelios pagrindinės čiužinių rūšys: kokoso pluošto, užpildyti grikių lukštais, poliuretaniniai čiužiniai.

Kokoso pluošto čiužiniai yra pakankamai pigūs, todėl populiarūs. Vis dėlto žema kaina neturėtų būti pagrindinis kriterijus renkant kūdikiui čiužinį. Kokoso pluošto čiužinių gamyboje yra naudojami klijai, todėl perkant  reikėtų įsitikinti ar čiužinys be kvapų ir nekenksmingas.

Čiužiniai, užpildyti grikių lukštais, linkę susigulėti. Juos reikia purenti, išlyginti paviršių, nes kitaip miego pagrindas kūdikiui bus netinkamas.

Mes mažyliams rekomenduojame poliuretaninius čiužinukus. Jie pakankamai tvirti, nei per kieti, nei per minkšti, suteikia tinkamą atramą kūdikiui miego metu.

Selenės parduotuvėje parduodami poliuretaniniai vaikiški čiužiniai yra sertifikuoti: neturi kenksmingų emisijų, nekenkia kvėpavimo takams, užvalkalai turi antialerginių ir antibakterinių savybių, skalbiami iki 60 0C temperatūros.